Španielske filmy a
Tv programy na Netflix

Španielske seriály na netflixe sú najlepšie

blog

Predstavujeme vám pútavé súčasné španielske seriály, na ktorých sa stanete závislými. Originálne, zábavné, smutné, komediálne či kreslené – všetky typy, podľa vášho gusta.

O čom je reč? O španielskych seriáloch (alebo seriáloch nadabovaných do španielčiny) na Netflixe. Klikni tu .

(La casa de papel - Money Heist) patrí podl´a BBC medzi 5 najlepších seriálov 21. storočia.

La Latina.

Preto sa aj jednotlivé nárečia a lingvistické varianty jazyka v seriáloch líšia v závislosti od miesta, kde sa seriál odohráva. Pozeranie španielskych seriálov je skvelým spôsobom, ako spojiť príjemné s užitočným – zabaviť sa a zároveň sa naučiť španielsky jazyk.

Preto je Netflix skvelým spôsobom učenia sa jazykov bez toho, aby ste ich museli študovať – počas pozerania v danom jazyku čítate titulky a učíte sa novú slovnú zásobu na danú tému, pričom sa nemusíte sedieť nad knihami.

Už nemusíte sedieť so slovníkom v ruke a namáhať si hlavu len preto, aby ste sa naučili pár nových slovíčok. Pozeranie španielskych seriálov Vás obohatí o pestrú slovnú zásobu, ktoru sa naučíte a zároveň spoznáte lepšie španielsku kultúru a latinoamerické kultúry.

Oveľa lepšie sa dohovoríte a budete španielčine lepšie rozumieť - či už bolívijskej, španielskej, mexickej, argentínskej, karibskej, venezuelskej alebo peruánskej. Slovná zásoba je v týchto seriáloch veľmi pestrá – naučíte sa z nich nové gramatické javy, slovné zvraty, minulý čas, používanie španielskeho konjunktívu, atď.

blog

Vaša španielčina sa vďaka seriálom môže stať oveľa prirodzenejšou, dohovoríte sa v každej situácii. Ktoré seriály vám odporúčame? Začnime s “La casa de papel”, “Élite”, pokračujme s “Narcos”, “Ingobernable”, “Velvet”, “Vis a vis”, “Paquita Salas”, “Tiempos de guerra”, “Reina del Flow”, "Toy boy" a ďalšími.

Každý z týchto seriálov, so svojou jedinečnou tématikou a dostupnými titulkami, vám pomôže doplniť si naše hodiny v škole La Latina novou, obohacujúcou slovnou zásobou.

blog

Neváhajte! Ak sa chcete dobre zabaviť pri napínavých pribehoch a zároveň sa zlepšiť vo vašom obľúbenom jazyku, určite si nájdete seriál presne podľa vášho gusta. Napíšte nám, ktorý španielsky alebo latinoamerický seriál práve pozeráte alebo na ktorý sa ešte len chystáte!