Enriqe Iglesias, najlepší súčasný latinský spevák

Najpopulárnejší súčasný španielsky spevák: Životopis, život, tvorba

blog

Jeho úspech spočíval v rytmických piesnach, kombinácii angličtiny so španielčinou a navyše všetky pesničky sú jednoduché na pozorumenie pre tých, ktorí sa učia španielsky.

La Latina

Skoré roky

Iglesias je tretie a najmladšie dieťa slávneho španielskeho hudobníka Julia Iglesiasa a Isabel Preysler, filipínskej socialistky a redaktorky časopisu. Hoci sa Enrique narodil v Madride v roku 1975, vyrastal v Miami, kde začal spievať už ako tínedžer. Jeho otec Julio je často považovaný za najväčšieho svetového komerčne úspešného speváka z kontinentálnej Európy. Chábeli a Julio mladší sú Iglesiasovi starší súrodenci. Rodina jeho otca pochádza z Galície a Andalúzie a z matkinej strany sú židovské a portorické korene.

Kvôli obavám o bezpečnosť po únose jeho starého otca bol Iglesias premiestnený k svojmu otcovi do Miami. Potom absolvoval strednú školu a po nej sa Iglesias zapísal na Univerzitu v Miami, aby študoval obchodnú administratívu. Svet hudby ho však neprestával lákať a už po roku vysokej školy odišiel.

blog

Enriqueho hudobná kariéra

Iglesias začal kráčať v stopách svojho otca, keď bol teenager. Jeho prvé živé vystúpenie bolo v produkcii Hello, Dolly! na súkromnej škole Gulliver v Miami, ktorú navštevoval. Odtiaľ začal vytvárať a hrať piesne s malou skupinou kamarátov v rôznych reštauráciách v Miami, ktoré všetky tajil pred svojimi rodičmi.

Je dôležité vedieť, že vydal tri albumy v španielčine, kým svoju kariéru obrátil na anglický trh. Jeho debutový album s názvom Enrique Iglesias (1995) bol zbierkou rockových balád, ktoré boli veľkým hitom. S veľkými skladbami vrátane Experiencia Religiosa Iglesias predal viac ako 100 miliónov albumov po celom svete. Okrem toho tento album priviedol Enriqueho Iglesiasa k získaniu ceny Grammy za najlepší latinsko-popový výkon. V roku 1997 vydal album Vivir, s ktorým prvýkrát súťažil s anglickými hudobnými hviezdami. V skutočnosti bol nominovaný na American Music Awards, no jeho otec ho v tomto prípade porazil. Len o rok neskôr prišiel s Cosas del amor, s ktorým nakoniec získal American Music Award.

Práve keď sa zdalo, že Iglesiasova kariéra dosiahla svoj vrchol, spevák a skladateľ vydal Escape, svoj doteraz najpopulárnejší album (2001). Album obsahuje veľmi úspešné piesne Escape alebo Maybe.

V marci 2014 vydal Iglesias svoj nový album Sex and Love. Sex and Love sa umiestnil na vrchole rebríčka Hot Latin Songs a stal sa spevákovým tretím albumom, ktorý prekonal Top 10 v rebríčku Billboard 200. Obsahuje single ako I'm a Freak, spolupráca s Pitbullom, a Bailando, jedna z jeho najpočúvanejších skladieb.

Iglesias strávil niekoľko nasledujúcich rokov spoluprácou s ďalšími hudobníkmi, ako napríklad El Perdón s Nicky Jam v roku 2015 a Duele el Corazón s Wisinom v roku 2016. Iglesias spolupracoval s Bad Bunny na El Baño v roku 2018 a opäť sa pripojil k Pitbull pre Move to Miami.

Iglesias si v rokoch po svojom debute získal medzinárodnú popularitu a jeho kariéra sa teraz v mnohých aspektoch vyrovná kariére jeho otca. Billboard ho dokonca prezýval Kráľ latinského popu a Kráľ tanca. Navyše, pokiaľ ide o kompozíciu svojich piesní, počas svojej kariéry Enrique napísal a spoluautorsky napísal veľkú časť svojich piesní. Písaniu piesní sa venuje od svojich 15 rokov. V rozhovore spevák potvrdil, že prvá pieseň, ktorú napísal, bola Por amarte. Okrem toho Enrique Iglesias získal viac ako 200 ocenení z mnohých rôznych ceremónií, napríklad: 23 Billboard Music Awards, 36 Billboard Latin Music Awards, 1 Grammy (s trojnásobnou nomináciou) alebo 6 ocenení MTV medzi mnohými ďalšími.

blog

Osobný život

Po účinkovaní vo videoklipe k skladbe Escape v roku 2001 začal Iglesias chodiť s ruskou tenisovou senzáciou Annou Kournikovovou. Aj keď boli obaja vo svojich povolaniach známi, svoj vzťah dokázali udržať pod radarom a fanúšikov nechali hádať, či sa vydajú. Tehotenstvo Kournikovej bolo podobne utajované, až kým v decembri 2017 neporodila dvojičky. Dvojica neskôr v januári 2020 privítala do rodiny dcérku. Preto sa v poslednom čase hovorí, že je už nejaký čas na dôchodku, keďže chce starať sa o svoje deti.

Iglesias vždy dbal na to, aby sa umelecky odlišoval od svojho známeho otca, vysokého a dobre vyzerajúceho s chladným nádychom, ktorý ho odlišuje od jeho otca. Hoci sa hovorilo, že títo dvaja muži si nie sú blízki, Julio vždy tvrdil, že je na svojho syna hrdý. Poznamenal: To, čo sa mu stalo, je mimoriadne.

blog

Filmové a televízne úlohy

Pokiaľ ide o filmové úlohy, piesne Enrique Iglesiasa boli použité ako soundtrack k mnohým filmom. Napríklad Will Smith požiadal Enriqueho, aby prispel k soundtracku k filmu Wild Wild West a Bailamos bol vybraný, aby sa v ňom objavil. Tento soundtrack bol navyše nominovaný na The Blockbuster Entertainment Awards ako najlepšia pieseň filmu. Okrem toho sa objavil vo filmoch ako Once Upon a Time in Mexico, kde debutoval v Hollywoode, a v známych televíznych spotoch ako Pepsi Music; Britney Exclusive, v ktorej pôsobil ako cisár. Napokon, tento hudobný štart sa objavil aj v obrovských televíznych reláciách ako The X Factor a The Voice. V oboch pôsobil ako tréner.

blog blog