7 DÔVODOV PREČO SÚ KANÁRSKE OSTROVY NAJLEPŠIM MIESTOM PRE DOVOLENKU

PREČO SÚ KANÁRSKE OSTROVY DOBROU VOĽBOU AJ POČAS ZIMY A LETA

blog

Vedeli ste, že nie je nutné opustiť Európu, aby ste sa mohli slniť na bielych piesočnatých plážach ako z Karibiku, vystúpiť na sopky ako z Havaja, prechádzať sa po afrických dunách, plaviť sa s delfínmi alebo surfovať po celý rok? Len pár hodín letu od Pyrenejského polostrova, pri pobreží Afriky, sa nachádza španielske súostrovie skladajúce sa zo 7 Kanárskych ostrovov,: Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro.

Do tohto raja sa sťahujú ľudia z celého sveta a my sme pre vás vybrali 7 najzaujímavejších dôvodov, prečo je toto rozprávkové miesto ako stvorené pre život snov:

Lucia R. | La Latina

1. 365 dní slnka

Ak ste aj vy ten typ, ktorý, keď sa leto blíži ku koncu, už začína počítať dni do nasledujúceho leta. Alebo vám počas chladných zimných a sivých jesenných dní chýbajú dotyky slnečných lúčov, potom určite oceníte túto skúsenosť ako z filmu „¨Endless summer¨ a si pomyslíte, že zažiť leto, resp. príjemnú jar po celý rok, znie až príliš dobre, aby to bolo možné. Stačí nasledovať slnko, každý deň je príjemným dňom stráveným na pláži pri živote na Kanárskych ostrovoch.

December až február je najviac daždivým obdobím. Ráno sa môžete zobudiť s niekoľkými dažďovými kvapkami a silným vetrom, popoludní je však opäť slnečno. Aj počas najchladnejšieho dňa (asi 15 stupňov) môžete stále relaxovať na pláži pri BBQ alebo surfovať v neopréne.

blog

2. Jedny z najkrajších pláží na svete

Predstavte si, že sa premávate autom pri pobreží so stiahnutou strechou na kabriolete, máte výhľad na piesočné / skalnaté pobrežie a krištáľovo priezračné more krásnej azúrovej farby, kam až dohliadnete. Potom zaparkujete medzi sopkami a kráčate na prázdnu pláž, kde môžete stráviť celý deň s priateľmi a rodinou pri ľahkom občerstvení, tanci, hudbe a šnorchlovaní.

Kanárske ostrovy sú skutočným rajom a akosi stále celkom chráneným tajomstvom pred svetom. Pripravte sa, že väčšina pláží je poloprázdna a s neľahkým prístupom, bez základnej infraštruktúry, služieb a plavčíkov.

Úprimne, je to práve to, čo sa nám na tomto mieste obzvlášť páči. Obdivujeme jeho prirodzenú krásu a jeho dokonalosť v jednoduchosti vo všetkých farbách od bieleho piesku po červený vulkanický terén. Kanárskej krajine sa v poslednej dobe venuje väčšia pozornosť zo strany National Geographic a Hollywoodu, ktorý na ostrovoch natáčal filmy ako Exodus, Rýchlo a zbesilo 6, Hnev Titanov, Wonder Woman 2, Spojenci s Bradom Pittom, Rambo 5, Hviezdne vojny, The Witcher, momentálne sa natáča film The Eternals s Angelinou Jolie.

blog

3. Outdoor životný štýle

Kanárske ostrovy sú vyhľadávanou destináciou mnohých milovníkov vodných športov. Kitesurferi a windsurfisti ocenia neutíchajúci vietor. (Ktorý má zároveň osviežujúci chladiaci efekt v tejto africkej krajine). Keďže pobrežie je na ostrove vždy len na skok, či už pár krokov alebo niekoľko minút v aute, všade vidno surferov preháňajúcich sa so surfovou výbavou po ostrove pri honbe za svojou najlepšou vlnou. Ekoturizmu sa tu obzvlášť darí.

Turisti môžu spoznávať ostrovy na bicykli alebo na túre lávovou krajinou ako z inej planéty, ktorá kontrastuje s takmer džungľovými a borovicovými lesmi. Plachtenie, potápanie sa, športový rybolov, S.U.P, skydiving, horolezectvo, jazda na koni sú len niektoré z populárnych outdoorových aktivít.

blog

4. Každý ostrov je iný svet

Ak tu žijete skromne ako mnohí a nemáte na cestovanie veľký rozpočet, nemusí to byť až taký problém. Stačí prejsť na iný ostrov nízko nákladovým letom alebo trajektom. Ak vám chýba civilizácia so všetkými jej výsadami, ako je kultúra, nakupovanie, koncerty atď. Gran Canaria by bola vaša voľba. Chýbajú vám lesy? Na ostrove Tenerife môžete dokonca vidieť sneh na vrchole hory v národnom parku Teide, zvyčajne vo februári. V Teide alebo v pohorí Teror na Gran Canarii môžete vidieť scenériu borovicových lesov, podobnú Big Bear v Kalifornii.

La Palma a Gomera sú plné zelených lesov a pralesov. V niektorých sa usadili komunity novodobých hippies, ktoré pracujú na svojich permakultúrnych aktivitách.

Lanzarote je špecifický svojou čiernou, červenou a béžovou sopečnou krajinou. Na druhej strane Fuerteventura ponúka romantický kontrast dlhých bielych pláží a chránenej oblasti dún, tvorených pieskom naviatym zo Sahary. Veľká časť ostrova je chránená národným parkom, preto je ostrov menej osídlený a menej rozvinutý ako napríklad Tenerife. Ľudia si vyberajú Fuerteventuru najmä pre jej jednoduchý život v spojení s morom.

blog blog

5. To najlepšie z Európy a Afriky

Ako Európania milujeme slnko, ktoré si nemôžeme vychutnať tak často, ako by sme chceli, a Kanárske ostrovy ho majú na rozdávanie. V nedotknutosti tejto krajiny je krása. Vychutnávame si západy slnka nad sopkami a východy slnka nad morom. Aloe vera je všade prítomná spolu s ďalšou veľmi špecifickou kaktusovou flórou.

Život je oveľa uvoľnenejší a s pomalším tempom ako v Európe. Vďaka tomu, že ostrovy sú súčasťou Španielska a Európskej únie, výrazne sa tým uľahčujú životné a pracovné podmienky na ostrove. Infraštruktúra je moderná a ulice sú čisté a bezpečné.

blog

6.Morský raj

Nájdete tu morský raj s nesmiernymi prírodnými krásami, pretože v kanárskych vodách žije bohatý morský život a asi 15% morských oblastí je chránených. Delfíny a veľryby sú ľahko viditeľné počas výletov loďou.

7. Jednoduchý život

You don´t want to spend day long in the office and work for living? It is common practice and well understood to work maximum 6 hours a day on the island to have time for family, leisure and creative activities. Popular activities are permaculture, jam sessions, art workshops, salsa and flamenco lessons. And as the islands have become home to people from all over the world, you can tap into their culture by taking Samba lessons with Brazilians, Italian cooking class with Italian chef, play African drums, learn circus art and moreNechcete tráviť deň len v kancelárii a prácou? Je bežnou praxou a uznávaný prístup, že na ostrove pracujete maximálne 6 hodín denne, aby ste mali čas na rodinu, relaxáciu, šport a tvorivé aktivity. Populárnymi aktivitami sú permakultúra, hudobné “jam sessions“, umelecké dielne, hodiny salsy a jógy. A keďže sa ostrovy stali domovom ľudí z celého sveta, môžete preniknúť do ich kultúry absolvovaním lekcií Samby s Brazílčanmi, kurzom talianskej kuchyne s talianskym šéfkuchárom, hraním afrických bubnov, či praktizovaním umenia cirkusu a viac.

blog